Děkujeme, že jste se zapojili do řetězu
V pátek 19. června se do nové budovy knihovny přestěhovalo prvních zhruba pět set knih.
První symbolická část celého procesu stěhování, které nás čeká v létě, byla doslova v rukou veřejnosti. Jednotlivé knihy putovaly mezi dětmi z mateřských i základních škol, středoškolskými studenty, zástupci nejrůznějších turnovských organizací a spolků, představiteli města i našimi skvělými čtenáři.
V lidském řetězu se vás sešlo ohromné množství v celé věkové škále, od batolat po seniory na vozíčku a my děkujeme každému jednomu z vás!
Zas a znovu (a tentokrát v opravdu velkém měřítku) dokazujete, že knihovny nejsou žádným reliktem minulosti, ale že jde o živá, otevřená místa a vy všichni, čtenáři, návštěvníci, fanoušci nebo třeba i jen náhodní kolemjdoucí, jste tím životem, který v knihovnách koluje.
Těšíme se, až pro vás otevřeme novou budovu, myslíme na vás v těch krásných neobvyklých prostorách a doufáme, že i vy zde najdete místo, kam se budete rádi vracet.

