Půjčování e-knih a čteček e-knih

Ve spolupráci s portálem eReading.cz nabízíme našim registrovaným uživatelům bezplatné výpůjčky e-knih za níže uvedených podmínek. Jedná se o projekt, ve kterém výpůjčky za své registrované čtenáře uhradí knihovna. V roce 2016 navíc za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

Co se musí udělat pro stažení e-knihy?

1) Zaregistrovat se na portál eReading.cz, přičemž Vámi zadaný e-mail musí být totožný s e-mailem čtenářského konta v knihovně (pokud nemáte nastavený e-mail, je potřeba ho znovu nahlásit v knihovně), a nezapomenout odsouhlasit všeobecné obchodní podmínky.

2) Pro čtení e-knih je potřeba stáhnout aplikaci eReading.cz. Pro zařízení Android je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play, pro čtení na zařízeních iOS (Apple) se aplikace dá stáhnout zdarma z Apple Store.

3) Výpůjčky e-knih jsou dostupné pouze pro čtečky eReading.cz START 2, 3 i 4 a na tabletech a mobilech s operačním systémem Android (verze 2.4 a vyšší), dále na iOS (Apple) pomocí aplikace eReading.cz.

4) Z katalogu knihovny vybrat titul s označením E-kniha. Pro půjčování e-knih však musíte být v katalogu knihovny příhlášeni (pokud ještě nemáte nastavené přihlašovací údaje, zastavte se v knihovně a knihovnice Vám tuto službu nastaví).

5) Vypůjčit si lze takto až 3 knihy současně. Stáhnout je lze následně ze založeného konta u e-Readingu.

6) Délka výpůjčky je 21 dní, po uplynutí této doby se automaticky zablokuje přístup k e-knize.

7) E-knihu není možné vrátit před vypršením výpůjční lhůty.

8) Službu poskytujeme registrovaným čtenářům z oddělení pro dospělé, pro mládež, z poboček, kteří uhradili a vyrovnali své závazky vůči knihovně, a to do vyčerpání knihovnou předplacených e-výpůjček.

Půjčování čteček e-knih:

1) Služba pro registrované čtenáře v oddělení pro dospělé.

2) Jedna e-výpůjčka až na 21 dní, nelze prodloužit.

3) Výpůjčka čtečky na 21 dní, nelze prodloužit. Při půjčení čtečky e-knih je potřeba zaplatit peněžní kauci.

4) E-čtečku vám půjčí v oddělení pro dospělé, kde vám pomohou s výběrem knih i s obsluhou a způsobem používání.

5) Čtečku prosím vraťte opět na oddělení pro dospělé.