Výstava Ztracená generace – zahájení

Pondělí, 28. 1. 2019 | 16:00

Výstava vznikla u příležitosti stoletého výročí 1. světové války a zachycuje bratry Čapky mezi přáteli v okruhu umělců sdružených kolem kavárny Union. Vedle životního příběhu Karla a Josefa Čapkových v období od roku 1910–1918 zachycuje rovněž životy známých spisovatelů, hudebních skladatelů, architektů a malířů, kteří se scházeli v kavárně Union. Výstava navíc zachycuje osudy obce Stará Huť, na jejímž příběhu lze sledovat těžkosti, kterými procházely i ostatní obce a města budoucího Československa. Návštěvník si prostřednictvím výstavy nejen připomene průběh války, ale také hlouběji pronikne do problematiky počátků budoucí kariéry Karla a Josefa Čapkových. Výstava dále seznamuje s osudy Eduarda Basse, Františka Langra, Gočára, Křičky a dalších.

Výstava potrvá do 30. března 2019.

Pondělí, 28. 1. 2019

Městská knihovna – galerie Na Schodech