Noc literatury v Turnově

Středa, 21. 9. 2022 | 18:0023:00

Po roce se vrací celorepublikový literární projekt Noc literatury! Znovu se bude číst evropská literatura, tentokrát na třech místech nedaleko centra města Turnova (kavárna KUS, informační středisko na náměstí a kavárna Bejby v Žižkově ulici). Chtěli jsme to však propojit i s výročím našeho města, proto na všech čtecích místech účinkují osoby z turnovské kultury: Eva Kordová, Alena Tomášová, Martin Hybler, Petr Kostka, David Pešek či Jaroslav Kříž. Rovněž čtené úryvky ze současné evropské literatury májí vazbu k našim partnerským městům – Jawor (Polsko), Alvesta (Švédsko) a Niesky (Německo). Vybrali jsme totiž literární zástupce z těchto zemí – za Polsko Jacek Dukaj a jeho román Led. Švédsko zastupuje Elin Cullhed s novinkou Euforie. Román Jaroslava Rudiše Winterbergova poslední cesta jsme vybrali kvůli tomu, že prvně vyšel v němčině a propojuje česko-německou kulturu.Přijďte zažít literaturu jinak!

Středa, 21. 9. 2022