Kanárské ostrovy – zvyky a hudba

9. 4. | 17:0018:30

Přijďte do knihovny a objevte Kanárské ostrovy z pohledu domorodce!

Česká hudebnice Monika Srncová se znovu vrací do České republiky, aby uskutečnila měsíční turné cestovatelských a kulturních přednášek o Kanárských ostrovech, které před 20 lety přijala jako svůj druhý domov. Cílem těchto besed je přiblížit  návštěvníkům ostrovy a jejich kulturu z pohledu místních obyvatel. Ukázat nejen hudební nástroje, ale také kulturní jevy, které běžným turistům zůstanou utajeny. Po výkladu budou mít účastníci příležitost klást otázky a vyzkoušet si  hudební nástroje.

Toto turné nás podporuje v projektu „Šuhajky“, jehož cílem je sdílet tradiční kulturní dědictví České republiky v zahraničí. Naše přednáška nabízí možnost finančně podpořit tento projekt nebo přispět publikacemi a drobnými tradičními předměty, jako jsou velikonoční kraslice, výrobky z kukuřičného šustí, výrobky zdobené technikou modrotisku, keramika a publikace věnované lidové hudbě a folkloru Čech, Moravy a Slezska. Vaše dary pomohou šířit českou lidovou kulturu za hranice naší země.

9. 4.
Rubriky Akce: