Noc s Andersenem

Pátek, 31. 3. 2023 | 18:0020:00

Je to neuvěřitelné, ale opět se blíží tato největší propagační akce na podporu čtenářství, za kterou stojí Klub dětských knihoven SKIP České republiky. Letos již 23. ročník a je samozřejmé, že se koná také u nás v Turnově. Tradici průvodů a také sázení pohádkových Stromů, tak zvaných Pohádkovníků, kterou jsme založili v roce 2005, opět zopakujeme i v tomto 23. ročníku. Co nás čeká je už také tradice, podívejte se na náš program! Budeme se na všechny těšit opět nejen v pohádkovém průvodu, ale také na našich tradičních spacích místech. Do knihovny se tolik dětí na spaní nevejde, ale jsou jako vždy další spací místa. Společně s námi spí mateřské školy, základní školy, nebo družiny, Centrum pro rodinu Náruč. Prostě opět můžete zažít pohádkové zážitky s knížkami. Záleží jen na Vás!!! Knihovna je hlavní organizátor, ale bez vás všech by to nebylo ono. Dejte nám vědět, kolik bude spáčů, pamětní pohlednice budou pro vás připraveny a také pamětní listy. Ale určitě nezapomeňte v pátek 31. března 2023 přijít v 17:30 hodin ke knihovně do Jeronýmovy ulice, kde se  shromáždíme a vydáme se v 18:00 hodin průvodem na náměstí Českého ráje. Cestou u Nové radnice ve Skálově ulici zasadíme další Pohádkovník. Kmotrou stromu se stane nejen paní spisovatelka Ivona Březinová, ale všichni, kdo k jeho kořenům hodí lopatu hlíny.

Ať žije Noc s Andersenem 2023! Děkujeme všem sponzorům nejen za finanční příspěvky!

Pátek, 31. 3. 2023

Knihovna Turnov